Alfabetische lijst letter S

Heinrich Sack (1909-1941) was een Duitse kanovaarder.

Olympische deelname aan de Canadese dubbel 1.000m op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Gesneuveld op 13 september 1941 aan het oostfront in Ukraïne. Hij werd begraven op het militaire kerkhof van Kiev

image085_2.jpg

Richard Sahla (1900-1942) was een Duitse ruiter

Olympische deelname aan de jumping op de Spelen van 1928 in Amsterdam.

Gesneuveld aan het oostfront in het Russische Chudovo, Novgorod op 6 april 1942.

 

Kenkichi Saito (1895-1944) was een Japanse zwemmer.

Olympische deelname aan de 100 en 400m vrije slag op de Spelen van 1920 in Antwerpen.

Gesneuveld in 1944, juiste datum en plaats zijn niet bekend.

image943.jpg

Paolo Salvi (1891-1945) was een Italiaanse gymnast

Olympische deelname aan het turnen op de Spelen van 1912 in Stockholm en die van 1920 in Antwerpen, waar hij telkens goud won met de Italiaanse ploeg.

Vermoord op 12 januari 1945 in het concentratiekamp van het Oostenrijkse Mauthausen-Gusen.


Heinz Sames (1911-1945) was een Duitse snelschaatser.

Olympische deelname aan de 500, 1.500, 5.000 en 10.000m op de Spelen van 1936 in Garmisch Partenkirchen.

Gesneuveld aan het oostfront in 1944, juiste datum en plaats zijn niet bekend.

 

Felix Scheder-Bieschin (1899-1940) was een Duitse zeiler

Olympische deelname aan de gemengde 8-meter klasse op de Spelen van 1936 in Berlijn, waarin hij brons won.

Gesneuveld als corvettekapitein op 2 september 1940 bij een torpedo aanval voor de kust van Noorwegen.

image086_2.jpg

Hans Scheele (1908-1941) was een Duitse atleet.

Olympische deelname aan de 400m horden op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Gesneuveld op 23 juli 1943 aan het oostfront in het Wit-Russische Buynichi, Mahilyow.

 

Adolf Scheffknecht (1914-1941) was een Oostenrijkse gymnast

Olympische deelname aan het turnen op de Spelen van 1936 in Berlijn

Gesneuveld op 11 september 1941 aan het oostfront in het Russische Zapadnaya Litsa, Murmansk. Hij werd begraven op het oorlogskerkof van het Russische Petschenga.

image087_2.jpg

Heinz Schlauch (1915-1945) was een Duitse zwemmer.

Olympische deelname aan de 100m rugslag op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Gesneuveld op 21 februari 1945 in het Duitse Niederrhein, Nordrhein-Westfalen.

 

Helmut Schlöske (1904-1944) was een Duitse atleet.

Olympische deelname aan het verspringen op de Spelen van 1928 in Amsterdam.

Gesneuveld op 15 oktober 1944 in het Duitse in Ferch, Brandenburg in de buurt van Potsdam, tijdens de laatste dagen van de tweede Wereldoorlog. Hij werd begraven op het oorlogskerkhof van Berlin-Charlottenburg.

 

Alfred Schmalzer (1912-1944) was een Oostenrijkse handbalspeler

Olympische deelname aan het handbaltornooi op de Spelen van 1936 in Berlijn waar hij met de Oostenrijkse ploeg zilver won.

Gesneuveld op 21 januari 1944, juiste plaats is niet bekend.

 

Eugen Schnalek (1911-1944) was een Oostenrijkse wiekrenner.

Olympische deelname aan de wegrit op de Spelen van 1936 in Berlijn waar hij met de Oostenrijkse ploeg zilver won.

Gesneuveld in 1944, juiste plaats en datum zijn niet bekend.

image088.jpg 

Richard Schoemaker (1886-1942) was een Nederlandse schermer.

Olympische deelname aan het gevecht met de sabel op de Spelen van 1908 in Londen.

Gefusillieerd als verzetsman op 3 mei 1942 in het Duitse concentratiekamp van Sachsenhausen, Oranienburg, Brandenburg.

image089_1.jpg

Hans Schönrath (1902-1945) was een Duitse bokser.

Olympische deelname aan het bokstornooi bij de zwaargewichten op de Spelen van 1928 in Amsterdam.

Verdronken op 10 februari 1945 in het Russiche Baltiysk, Kalingrad toen het hospitaalschip SS General von Steuben tot zinken werd gebracht.

 

Koos Schouwenaar (1902-1941) was een Nederlandse roeier

Olympische deelname aan de acht met stuurman op de Spelen van 1928 in Amsterdam

Verdronken op 22 juni 1941 toen hij met een bootje via de Noordzee naar Engeland wilde vluchten.

 

Jakob Schüller (1905-1944) was een Duitse atleet.

Olympische deelname aan de 200m op de Spelen van 1928 in Amsterdam, waar hij in de finale als zesde finishte.

Gesneuveld op 22 januari 1944 in het Poolse Kołki, Zachodniopomorskie.

 

Franz Schüßler (1911-1942) was een Oostenrijkse ijshockeyspeler.

Olympische deelname aan de Spelen van 1936 in Garmisch Partenkirchen.

Gesneuveld op 29 augustus 1942 als soldaat van de Duitse Wehrmacht aan het oostfront in het Russische Yushnevo, Tver.

 

Arthur Tell Schwab (1896-1945) was een Zwitserse atleet.

Olympische deelname aan de 10k snelwandelen op de Spelen van 1924 in Parijs en aan de 50km op de Spelen van 1928 in Amsterdam en die van 1936 in Berlijn, waar hij zilver won.

Gestorven op 27 februari 1945 in het Duitse in Siglingen, Neudenau, Baden-Württemberg bij een bombardement van de trein waarin hij zat op weg naar Zwitserland.

 

Ludwig Schweickert (1915-1943) was een Duitse worstelaar.

Olympische deelname aan het Grieks Romeins worstelen op de Spelen van 1936 in Berlijn, waar hij bij de middelgewichten zilver won.

Gesneuveld op 11 juli 1943 aan het oostfront in Oryol, bij een Russische aanval om de stad te heroveren.

 

Paul Schweifer (1914-1941) was een Oostenrijkse bokser

Olympische deelname aan het boksen bij de half-zwaargewichten op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Gesneuveld op 21 november 1941 aan het oostfront in het Russische Tim, Kursk.

 

Karl Schwitalle (1906-1945) was een Duitse gewichtheffer.

Olympische deelname als lichtgewicht aan het bokstornooi op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Gesneuveld op 7 februari 1945 in het Poolse Szczecin, Zachodniopomorskie.


Johann Schulz (?-1942) was een Duitse zwemmer

Olympische deelname aan de 100m rugslag op de Spelen van 1928 in Amsterdam.

Gesneuveld in 1942 aan het oostfront in Rusland.

image090.jpg

Werner Seelenbinder (1904-1944) was een Duitse worstelaar

Olympische deelname aan het Grieks-Romeinse worstelen bij de halfzwaargewichten op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Onthoofd door de Nazi’s in de gevangenis van Brandenburg an der Havel op 24 oktober 1944, omwille van zijn weerstandwerk.

 

Katsumi Shibata (1909) was een Japanse hockeyspeler.

Olympische deelname aan het hockeytornnoi bij de bantamgewichten op de Spelen van 1932 in Los Angeles, waar hij met het Japanse team zilver won.

Gesneuveld in 1944, juiste datum en plaats zijn niet bekend.

image091.jpg 

Erich Siebert (1910-1947) was een Duitse worstelaar

Olympische deelname aan het worstelen vrije stijl op de Spelen van 1936 in Berlijn waar hij bij de halfzwaargewichten brons veroverde.

Overleden in 1947 in een Russisch krijgsgevangenkamp, waar hij op het einde van de tweede Wereldoorlog gevangen werd gezet.

 

Evald Sikk (1910-1945) was een worstelaar uit Estland.

Olympische deelname aan het Grieks-Romeins worstelen bij de bantamgewichten op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Geëxecuteerd in 1945 in het Russische krijgsgevangenkamp van Tarasovka, Moskva.

 

Farid Simaika (1907-1943) was een Egyptische schoonduiker die in 1942 Amerikaans staatsburger werd.

Olympische deelname voor Egypte aan het duiknummers op de Spelen van 1928 in Amsterdam, met zilver op de 3m-plank en brons in het torenspringen.

Onthoofd door de Japanners 11 september 1943 in het Indonesische Makassar, Sulawesi Selatan als second lieutenant nadat zijn bommenwerper ontplofte en neerstortte.

image092_1.jpg

Harry Simmons (1911-1944) was een Britse atleet.

Olympische deelname aan het hoogspringen op de Spelen van 1928 in Amsterdam

Gesneuveld op 23 april 1944 toen zijn vliegtuig in Hardwick, Northamptonshire neerstortte.

image944.jpg

Jonas Slier (1886-1942) was een Nederlandse gymnast

Olympische deelname aan het turnen op de Spelen van 1908 in Londen.

Vermoord op 5 november 1942 in het concentratiekamp van Auschwitz in het Poolse Oświęcim.

 

Jerzy Snoppek (1904-1944) was een Poolse bokser

Olympische deelname aan het bokstornooi bij de middelgewichten op de Spelen van 1928 in Amsterdam.

Gesneuveld in 1944 nadat hij door de Wehrmacht was opgevorderd.

image093.jpg

Tadeusz Sokolowski (1905-1943) was een in Litouwen geboren Poolse ruiter

Olympische deelname aan de jumping op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Vermoord door de Gestapo op 6 februari 1943 in het Wit-Russische Minsk.

 

Josip Šolc (1898-1945) was een Joegoslavische voetballer.

Olympische deelname aan het voetbaltornooi op de Spelen van 1920 in Antwerpen.

Geëxecuteerd door de Partizanen in mei 1945 in het Servische Belgrado.

 

Bruno Sorich (Soric) (1904-1942) was een in Kroatië geboren Italiaanse roeier

Olympische deelname aan de acht met stuurman op de Spelen van 1936 in Berlijn waar hij met de Italiaanse ploeg brons won.

Gesneuveld op 7 juni 1942 in Kroatië.

image094.jpg

Werner Spannagel (1909-1943) was een Duitse bokser

Olympische deelname aan het bokstornooi bij de vlieggewichten op de Spelen van 1932 in Los Angeles.

Gesneuveld op 23 december 1943 aan het oostfront in Rusland.

 

Sonny Spencer (1903-1943) was een Britse  atleet.

Olympische deelname aan de 1.500m op de Spelen van 1924 in Parijs.

Gestorven op 21 november 1943 als aircrew sergeant bij de RAF toen zijn vliegtuig bij een nachtelijke oefenvlucht neerstortte in de Scottish highlands.

 

Leon Sperling (1901-1941) was een Poolse voetballer.

Olympische deelname aan het voetbaltornooi op de Spelen van 1924 in Parijs.

Doodgeschoten door een dronken Duitse Gestapo officier in december 1941 in het getto van het Poolse Lviv.

 

Marian Spojda (1901-1940) was een Poolse voetballer.

Olympische deelname aan het voetbaltornooi op de Spelen van 1924 in Parijs.

Vermoord door de Russen op 16 april 1940 in de bossen van Katyn, Smolensk als reserve luitenant van het regiment verbindingstroepen, samen met andere Poolse officiers.

image395.jpg

Michael Staksrud (1908-1940) was een Noorse snelschaatser

Olympische deelname aan de 5.000m op de Spelen van 1928 in Sankt Moritz, aan de 1.500, de 5.000 en de 10.000m op de Spelen van 1932 in Lake Placid en aan de 5.000 en 10.000m op de Spelen van 1936 in Garmisch Partenkirchen.

Dood aangetroffen op 10 november 1940 in het Noorse Gjersjøen, Ås, Akershus. Als officiële oorzaak werd een val vanop een klif vermeld, waarbij hij het bewustzijn zou verloren hebben en verdronken zijn. Maar vijf jaar later werd zijn oudere broer Paul Staksrud (1906-1945) dood aangetroffen, hij zou vermoord zijn door de Noorse weerstand omdat hij lid was van de Nazi partij. Beide sterfgevallen werden dan ook in die context gezien.

image095_1.jpg

Tomasz Stankiewicz (1902-1940) was een Poolse wielrenner.

Olympische deelname aan de 4.000m ploegenachtervolging op de Spelen van 1924 in Parijs waar hij met de Poolse ploeg zilver won.

Gefusillieerd door de Nazi’s op 21 juni 1940 in het Kampinoska bos in de buurt van het Poolse dorp Palmyra, bij de zogenaamde AB actie, een executie van 2.115 Joodse en Poolse intelectuelen, atleten en politici.

 

Alfred Steinke (1881-1945) was een Duitse ijshockeyspeler.

Olympische deelname aan het ijshockeytornooi op de Spelen van 1928 in Sankt Moritz.

Gesneuveld in mei 1945 in Berlijn tijdens de laatste dagen van de oorlog.

image096.jpg

Hugo Strauß (1907-1941) was een Duitse roeier.

Olympische deelname aan de twee zonder stuurman op de Spelen van 1936 in Berlijn waar hij goud won.

Gesneuveld op 1 november 1941 aan het oostfront in het Russische Golodayeva, Sverdlovsk.

image097_1.jpg

Ludwig Stubbendorf (1906-1941) was een Duitse ruiter

Olympische deelname aan de dressuur op de Spelen van 1936 in Berlijn, waar hij zowel individueel als in ploegverband goud won.

Gesneuveld op 17 augustus 1941 aan het oostfront in Priber aan de Dnjepr in het Wit-Russische Nikonovichi, Mahilyow.

 

Karl Sudrich (1895-1944) was een Oostenrijkse schermer.

Olympische deelname aan het sabel- en floretvechten op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Gestorven op 18 september 1944 in een Hongaars oorlogshospitaal aan de verwondingen die hij opliep aan het front.

 

Teodors Sukatnieks (1884-1942) een atleet uit Letland.

Olympische deelname aan het discuswerpen op de Spelen van 1924 in Parijs.

Stierf in 1942 in een Russische krijgsgevangenis.

image098.jpg

Gustav Sule (1910-1942) was een atleet uit Estland

Olympische deelname aan het speerwerpen op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Overleden door uitputting en ondervoeding als gevolg van een longontsteking op 3 april 1942 in een concentratiekamp van het Russische Kotlas, Arkhangelsk.

 

Fusashige Suzuki (1914-1945) was een Japanse atleet

Olympische deelname aan de 10.000m op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Gesneuveld op 3 juni 1945 tijdens de Pacific War in de Zuid Chinese Zee.

 

Monta Suzuki (1913-1939) was een Japanse atleet.

Olympische deelname aan de 100 en 4 x 100m op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Gesneuveld in 10 juli 1939 als luitenant van het Imperial Japanese Army tijdens de tweede Chinees-Japanse oorlog.

 

Hildegarde Švarce (1907-1944) was een figuurschaatster uit Letland.

Olympische deelname aan het paardansen op de Spelen van 1936 in Garmisch Partenkirchen.

Gestorven in 4 december 1944 in het Duitse Heilbronn, Baden-Württemberg bij een bombardement.

 

Arthur Sweeney (1909-1940) was een Britse atleet

Olympische deelname aan de 100 en de 200m op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Gesneuveld bij een vliegtuigcrash in Takoradi in het westen van Ghana op 27 december 1940.


Stanislaw Swietochowski (1899-1940) was een Poolse atleet

Olympische deelname aan de 400m op de Spelen van 1924 in Parijs.

Gefusillieerd door het Russische Rode Leger als lid van het MFA op 25 december 1940 in Moskou. Hij werd begraven op het Donskim kerkhof van Moskou.

 

Józef Szajba (1910-1945) was een Poolse zeiler.

Olympische deelname aan de mixed 6m op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Gefusillieerd in 1945 in het Poolse Potulice, Kujawsko-Pomorskie.

image099.jpg

András Székely (1909-1943) was een Hongaarse zwemmer

Olympische deelname aan de 100m en 4 x 200m vrije slag op de Spelen van 1932 in Los Angeles waar hij met de estafetteploeg brons won.

Vermoord door de Nazi's in januari 1943 in het concentratiekamp van het Ukraïnsche Chernyanka, Belgorod.

 

Henryk Szlązak (1913-1944) was een Poolse worstelaar.

Olympische deelname aan het Grieks Romeins worstelen bij de pluimgewichten.

Gesneuveld bij een mitralleurgevecht op 30 september 1944 in het Poolse Warsaw, Mazowieckie.

image100_1.jpg

Kazimierz Szosland (1891-1944) was een Poolse ruiter

Olympische deelname aan de jumping op de Spelen van 1924 in Parijs en die van 1928 in Amsterdam. Op die laatste won hij zilver met de Poolse ploeg.

Gefusillieerd op 20 april 1944 in de bossen van het Poolse Grodzisk Mazowiecki.

image101_1.jpg

Ilja Szrajbman (1907-1943) was een Poolse zwemmer.

Olympische deelname aan de 4 x 200m vrije slag op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Vermoord in het Poolse getto van Warsaw, Mazowieckie in 1943.