Alfabetische lijst letter H

Frederick Habberfield (1895-1943) was een Britse wielrenner.

Olympische deelname aan het sprintnummer met de tandem en de ploegenachtervolging op de Spelen van 1924 in Parijs.

Gesneuveld op 12 december 1943 tioen de fregat HM Frigate Cuckmere, waarop hij dienst deed door een Duitse duikboot getorpedeerd werd. De fregat maakte deel uit van een konvooi van 164 schepen, waarvan er slechts 80 overbleven.

image034_4.jpg

Emil Hagelberg (1895-1941) was een Finse atleet.

Olympische deelname aan de moderne vijfkamp op de Spelen van 1920 in Antwerpen en die van 1924 in Parijs.

Gesneuveld op 12 augustus 1941 in het Russische in Varloi, Olonets als commandant van het 22ste infanterieregiment. Hij werd begraven op het Hietaniemi kerkhof.

 

David Haig-Thomas (1908-1944) was een Britse roeier

Olympische deelname aan de acht met stuurman op de Spelen van 1932 in Los Angeles.

Gesneuveld op 6 juni 1944 in Bavent, Calvados tijdens Operation Overlord op de stranden van Normandië.

 

Saul Hallap (1897-1941) was een gewichtheffer uit Estland.

Olympische deelname aan het gewichtheffen bij de pluimgewichten op de Spelen van 1924 in Parijs.

Geëxecuteerd door de Russen op 18 juli 1944 in Umbusi, Jõgevamaa, Estland.

image935.jpg

Győző Halmos (1889-1945) was een Hongaarse gymnast.

Olympische deelname aan de Spelen van 1912 in Stockholm waar hij met het Hongaarse team zilver won.

Gestorven in 1945 in het concentratiekamp van het Oostenrijkse Mauthausen-Gusen.


Helmut Hamann (1912-1941) was een Duitse atleet

Olympische deelname aan de 4 x 400m op de Spelen van 1936 in Berlijn, waar hij met de aflossingsploeg brons won

Gesneuveld op 22 juni 1941 aan het front in de buurt van het Poolse Siedliszcze, Lubelskie. Hij werd begraven op het kerkhof van Wlodawa.

 

Hannes Hansen (1912-1944) was een Duitse handbalspeler.

Olympische deelname aan het handbaltornooi van de Spelen van 1936 in Berlijn, waar hij goud won.

Gesneuveld op 28 juni 1944 aan het Russische front.

image035_5.jpg

Rudi Harbig (1913-1944) was een Duitse atleet

Olympische deelname aan de 800 en de 4 x 400m op de Spelen van 1936 in Berlijn, waar hij met de aflossingsploeg brons won.

Gesneuveld op 5 maart 1944 als oberfeldwebel van het 6de valschermregiment aan het oostfront in de buurt van het Ukraïnsche Olhoviets, Kirovohrad.

 

Walter Hasenfus (1916-1944) was een Amerikaanse kanovaarder.

Olympische deelname aan de Canadese dubbel 10.000m op de Spelen van 1936 in Berlijn, waar hij met de aflossingsploeg brons won.

Gesneuveld op 8 december 1944 toen hij bij de 307th Infantry, 77th Division in de Zuid Pacific dienst deed op de Filippijnen.

image036_5.jpg

Josef Hasenöhrl (1915-1945) was een Oostenrijkse roeier

Olympische deelname aan het scullnummer op de Spelen van 1936 in Berlijn, waarin hij zilver won.

Gesneuveld als lieutenant van de Duitse Wehrmacht op 13 maart 1945 in Luxemburg.

 

Franz Haslberger (1914-1939) was een Duitse schansspringer

Olympische deelname aan de Spelen van 1936 in Garmisch Partenkirchen.

Gesneuveld op 17 september 1939 in de Poolse campagne als hoofd van een bergjagerregiment in de strijd om het Oekraïnsche Lviv.

image037_5.jpg

Kurt Hasse (1909-1944) was een Duitse ruiter

Olympische deelname aan de jumping op de Spelen van 1936 in Berlijn, waar hij zowel individueel als in ploegverband goud won.

Gesneuveld op 9 januari 1944 aan het oostfront in Rusland.

 

Hermann Heibel (1912-1941) was een Duitse zwemmer.

Olympische deelname aan de 100 en de 4 x 200m vrije slag op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Gestorven op 19 augustus 1941 in het militaire hospitaal van het Russische Valovo aan de verwondingen die hij aan het front opliep.

image038_3.jpg

Albert Heijnneman (1896-1944) was een Nederlandse atleet.

Olympische deelname aan de 100, 200 en 4 x 100m op de Spelen van 1920 in Antwerpen.

Doodgemarteld op 20 februari 1944 nadat hij als lid van het Nederlands verzet door de Gestapo was aangehouden en opgesloten werd in de gevangenis van Scheveningen. Hij werd begraven op het Ereveld Loenen in Apeldoorn.

 

Oskar Hekš (1908-1944) was een Tsjechoslowaakse atleet

Deelname aan de marathon op de Spelen van 1932 in Los Angeles, waarin hij achtste werd.

Vermoord op 8 maart 1944 in de gaskamers van het concentratiekamp van het Poolse Auschwitz-Birkenau, waar hij sedert 1942 was opgesloten.

 

Fritz Hendrix (1911-1941) was een Duitse atleet

Olympische deelname aan de 200 en 4 x 100m op de Spelen van 1932 in Los Angeles. Met de aflossingsploeg won hij toen zilver.

Gesneuveld op 30 augustus 1941 aan het oostfront in de buurt van het Russische St. Petersburg.

image034.jpg 

Otto Herschmann (1877-1942) was een Oostenrijkse zwemmer en schermer.

Olympische deelname aan de 100m vrije slag op de Spelen van 1896 in Athene waar hij zilver won en aan de sabelwedstrijd op de Spelen van 1912 in Stockholm waar hij ook tweede werd.

Vermoord op 17 juni 1942 in de gaskamers van het concentratiekamp van het Poolse Sobibór, Lubelskie.

 

Eduard Hiiop (1889-1941) was een kunstschaatser uit Estland.

Olympische deelname aan kunstschaatsen op de Spelen van 1936 in Garmisch Partenkirchen.

Geëxecuteerd door de Russen op 24 augustus 1941 in in Tallinn, Harjumaa, Estonia.

 

Julius Hirsch (1892-1945) was een Duitse voetballer

Olympische deelname aan het voetbaltornooi op de Spelen van 1912 in Stockholm

Vermoord op 8 mei 1945 in de gaskamers van het concentratiekamp van het Poolse Auschwitz-Birkenau.

 

Tommy Hitchcock (1900-1944) was een Amerikaanse polospeler.

Olympische deelname aan het polotornooi op de Spelen van 1924 in Parijs.

Gestorven op 19 april 1944 toen zijn legervliegtuig neerstortte in het Britse in Salisbury, Wiltshire.

image039_5.jpg

Gunnar Höckert (1910-1940) was een Finse atleet.

Olympische deelname aan de 5.000m op de Spelen van 1936 in Berlijn, die hij won.

Gesneuveld als reserve luitenant bij het Finse leger op 11 februari 1940 aan het oostfront in de buurt van het Russische Karelian Isthmus bij Leningrad, de dag voor zijn verjaardag.

 

Heiner Hoffmann (1915-1945) was een Duitse wielrenner

Olympische deelname aan de ploegenachtervolging op de baan op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Gesneuveld op 27 april 1945 bij de verdediging van de Duitse hoofdstad Berlijn.

 

Thomas Homewood (1881-1945) was een Britse touwtrekker.

Olympische deelname aan het touwtrekken op de Spelen van 1908 in Londen, waar hij met het Britse team brons won.

Gestorven op 1 februari 1945 in West Ham, Greater London bij een Duitse aanval met V2-raketten.

image040_3.jpg

Xaver Hörmann (1910-1943) was een Duitse kanovaarder.

Olympische deelname aan de 10km op de Spelen van 1936 in Berlijn waar hij brons haalde

Gesneuveld op 10 december 1943 toen zijn legervliegtuig neerstortte in de Baltische zee, kort bij het noordelijk punt van het Zweedse Öland, Kalmar.

 

Gösta Horn (1907-1943) was een Zweedse schoonduiker.

Olympische deelname aan het torenspringen op de Spelen van 1928 in Amsterdam.

Gesneuveld op 23 februari 1943 aan het oostfront in de buurt van het Ukraïnsche Donetsk.

 

Václav Hošek (1909-1943) was een Tsjechoslwaakse atleet.

Olympische deelname aan de 3.000m steeple op de Spelen van 1936 in Berlijn.

Neergeschoten in juni 1943 door de Gestapo toen hij uit het concentratiekamp van het Duitse Bayreuth, Bayern wilde vluchten.

 

Robert Huber (1906-1942) was een Duitse roeier

Olympische deelname aan de acht met stuurman op de Spelen van 1928 in Amsterdam

Gesneuveld op 18 augustus 1942 aan het Russische oostfront.